صفحه اصلی بزرگان طب سنتی ایران مشاهیر طب سنتی دهشتك
دهشتك مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط vafa   
دوشنبه ، 28 آذر 1390 ، 16:28

از پزشکان معروف و مشهور زمان خود بود که مدتی ریاست بیمارستان جندی شاپور را بر عهده داشت. جبرئیل پسر بختیشوع می گوید:

«چون هارون الرشيد امر به تأسيس بيمارستاني نمود، من هم دهشتك رئيس بيمارستان گندي شاپور را احضار نمودم تا او را مسئول و رئيس بيمارستان نمايم. دهشتك از اين كار امتناع نمود و گفت: من حقوقي از دستگاه نمي‌گيرم و دولت هم براي بيمارستان گندي شاپور مساعدت‌هاي جاري و هميشگي ندارد. من و برادرزاده‌ام میخائیل بيمارستان جندي شاپور را براي خاطر خدا اداره مي‌كنيم». (قفطي، 1371ش.، ص 517 و ابن ابي‌أصيبعه، بی‌تا، ص 245).

 

مشاهیر طب سنتی

 • sam-16فهرست مشاهیر طب سنتی

  آشنایی با دانشمندان و بزرگان عرصه علم و دانش، شناخت سرمایه ­های ملی و فرهنگی ایران بوده و آگاهی از شوق و اهتمام این بزرگان به توسعه علم، احیا کننده انگیزه­ های دانش پژوهی در دوران معاصر است.

 • Sample imageخواجه نصیرالدین طوسی

  خواجه نصیرالدین طوسی
  خواجه نصیرالدین طوسی، یکی از حکما، فلاسفه، ریاضی‌دانان و منجمان بزرگ اسلام و ایران است. وی در سال 597 هجری قمری در شهر طوس به‌دنیا آمد.
  خواجه مقدمات علوم را در طوس آموخت و

 • دکتر عبدا... احمدیه

   

  دکتر عبدا... احمدیه فرزند میرزا محمد حست بیک بن دار درسال 1265 هجری شمسی در شهرستان آمل بدنیا آمد و در سال 1294 در رشتۀ طب از مدرسۀ دارالفنون فارغ التحصیل گردید. در سال 1314 برای مدتی به کشورهای

 • Sample imageشیخ الرئیس ابوعلی سینا

  شیخ الرئیس، حجة الحق ابوعلی حسین بن عبدالله بن سینا معروف به ابن­سینا، فیلسوف، طبیب، ادیب، ریاضیدان و بزرگ­ترین دانشمند جهان اسلام و ایران و یکی از برجسته­ترین متفکرین گیتی در تمام دوران­های زندگی